Zelená karta k PZP od 1.7.2020 už nemusí mať zelenú farbu

  • 04.06.2020
  • Kategória: PZP
  • Autor: Mgr. Jaroslav Ilek
Zelená karta k PZP od 1.7.2020 už nemusí mať zelenú farbu
Nie je to tak dávno, čo v PZP nastali zmeny. Koncom minulého roka zanikla tzv. biela karta, ktorú ste v minulosti museli mať so sebou v aute a úplne ho nahradí zelená karta. Od 1.7.2020 prichádza ďalšia zmena v PZP, ktorá sa týka tentokrát zelenej karty.

Zelená karta nebude musieť byť zelená

Od minulého roka už existuje iba zelená karta ako doklad o uzatvorení PZP. Biela karta zanikla. Od 1.7. prichádza zmena pre zelenú kartu. Tá už nemusí mať zelenú farbu a môže byť aj čiernobiela. Navyše by už mala byť iba jednostranná, nie obojstranná ako doteraz.

Hlavné dôvody pre zmenu zelenej karty

Povinné zmluvné poistenie sa uzatvára hlavne online. Papiere postupne miznú z procesu uzatvárania PZP. V poslednom období, keď sme viac sedeli doma počas ošiaľu okolo koronavírusu, významne stúpol počet uzatvorených PZP cez on-line prostredie.

Pri on-line uzatváraní PZP vám ako klientovi príde na email zmluva, poistné podmienky a zelená karta. Zelená farba zelenej karty a obojstranná tlač znemožňovala ľuďom tlačiť si kartu na svojej tlačiarni. Obojstrannú tlač a zelenú farbu nevie zrealizovať úplne každý.

Doteraz ľudia aj pri uzatvorení PZP on-line museli čakať na zelenú kartu z poisťovne. Predpokladám, že od 1.7. to bude minulosť a vytlačíte si zelenú karta doma aj na čiernobielej tlačiarni.

Zelená karta pre cestu do zahraničia

V minulosti ste sa preukazovali bielou kartou na Slovensku a zelenou kartou pri ceste do zahraničia. Po zmenách v minulom roku zostala iba zelená karta a tou ste sa preukazovali aj na Slovensku.

Od 1.7.2020 budete mať zelenú kartu, ktorá môže byť po novom aj bielej farby a preukážete sa ňou presne tak ako doteraz, kým bola ešte zelená karta v zelenej farbe.

Mgr. Jaroslav Ilek - PZPportal.sk

Mgr. Jaroslav Ilek

Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby za ne platili čo najmenej a získali čo najväčší úžitok. Som zakladateľom tohto webu, webu expertnafinancie.sk a autorom e-booku "7 tipov ako ušetriť na finančných produktoch". Vediem tím finančných sprostredkovateľov a venujem sa online projektom na podporu profesionality poradcov na Slovensku.
Zdieľaj:

Ako postupovať

   Porovnajte si ponuky PZP >>

   Vyberte najlepšiu ponuku

   Uzatvorte PZP online

   Zmluvu dostanete na email

Výhody online poistenia

   Porovnanie cien PZP>>

   Zľavy až do 70%

   Uzatvorenie za pár minút

   PZP platí okamžite

   Nemusíte ísť do poisťovne

   Zmluva a zelená karta ihneď na email

Užitočné odkazy

Ako si môžete porovnať ceny PZP

Postup pri uzatváraní PZP online

Ako postupovať pri zmene poisťovne

Ako ukončiť PZP pri predaji auta

Ako môžete zrušiť PZP

Ako postupovať pri dopravnej nehode

Chcete platiť menej za svoje PZP?
Porovnať ceny PZP