Wüstenrot v PZP nie je najväčšia, ale ponúka zaujímavý prienik ceny a kvality

  • 27.08.2018
  • Kategória: PZP
  • Autor: Ing. Ondrej Izakovič
Wüstenrot v PZP nie je najväčšia, ale ponúka zaujímavý prienik ceny a kvality
Wüstenrot poisťovňa začala predaj PZP na obsadenom trhu. Jej podiel v povinnom zmluvnom poistení rastie pomaly. Vďaka prijateľnej cene si postupne nachádza svojich klientov.

Značka Wüstenrot na Slovensku nezačala ako poisťovňa

Spoločnosť Wüstenrot až tak dlho neváhala so svojim vstupom po páde komunizmu v Československu. Na slovenskom trhu sa objavuje v roku 1993 zatiaľ ako stavebná sporiteľňa v spojení s jednou z najväčších bánk pod názvom VÚB Wüstenrot, stavebná sporiteľňa.

Najskôr ponúka životné poistenie a až neskôr neživotné poistenie

Ako poisťovňa vstupuje na trh až v roku 1998 najskôr ako životná poisťovňa s programami životného poistenia smerovanými k širokému okruhu obyvateľov vrátane stredných vrstiev, so zaujímavým riešením poistenia život, úrazu a civilizačnej choroby.

Svoju aktivitu zameriava na službu pre obyvateľov v spojení stavebného sporenia a poistenia života vytvára finančný základ rodina pod jednou strechou.

Svoje pôsobenie v oblasti neživotného poistenia začala svojim vstupom do Univerzálnej bankovej poisťovne v roku 2003. Týmto vstupom prevzala kmeň klientov, ktorý sa vytváral Univerzálnou bankovou poisťovňou od roku 1994.

Podobný vývoj mala aj materská spoločnosť v Rakúsku

Podobný vývoj ako na Slovensku, mala aj samotná materská firma v Rakúsku. Kolískou stavebného sporenia bolo Anglicko.

Spoločnosť Wüstenrot dostala ako prvá spoločnosť stavebné sporenie von z anglických ostrovov v roku 1925 a úspešne ho rozšírila v Rakúsku a Nemecku. Prvá právna forma stavebnej sporiteľne bola družstevná spoločnosť pod názvom „Združenie priateľov.

Na európsku pôdu poistenia vstupuje spoločnosť Wüstenrot až v roku 1973 výlučne ako životná poisťovňa. Až v roku 2001 začala výrazne rozširovať portfólio neživotného poistenia po tom, ako sa Wüstenrot Versicherung zlúčila s Volksfürsorge Jupiter Versicherung.

Spojením na seba prevzala aj históriu nového partnera budovanú od roku 1890 ako aj jeho skúsenosti s produktmi pre poistenie majetku.

Značka Wüstenrot v SR zastrešuje stavebnú sporiteľňu aj poisťovňu

V súčasnosti poznáme túto skupinu na slovenskom trhu pod názvom Wüstenrot, stavebná sporiteľňa a Wüstenrot poisťovňa.

Svojim portfóliom sa zameriava hlavne na bežných klientov s produktmi života, produktmi na poistenie privátneho majetku, poistenia budov pre bývanie a poistenia zodpovednostných rizík spojených s pracovnou činnosťou bežných ľudí.

PZP a havarijné poistenie od Wüstenrot poisťovne

Wüstenrot nie je veľkým hráčom na trhu PZP a havarijného poistenia. Každopádne nedá sa poprieť, že majú chuť odtrhnúť si z trhového koláča väčší kúsok.

Nejdú do toho nejako agresívne. Postupne si získavajú klientov vďaka vhodnému prístupu a rozumnej cenovej politike.

Wüstenrot sa zameriava na poistenie vozidiel do 3,5 tony. Vozidlá v PZP triedi do skupín podľa výkonu a je zaujímavá a cenovo prístupná pre veľký okruh ľudí či už z veľkých miest alebo z vidieka.

Bonusom pre motoristov sú výrazné zľavy pri spájaní rôznych produktov poisťovne a pripoistení.

Ing. Ondrej Izakovič - PZPportal.sk

Ing. Ondrej Izakovič

Pomáham ľuďom a firmám pri výbere a nastavení poistných produktov, aby za ne platili čo najmenej a získali čo najväčší úžitok. Špecializujem sa na poistenie automobilov, zodpovednosti a poistenie podnikateľských rizík.
Zdieľaj:

Ako postupovať

   Porovnajte si ponuky PZP >>

   Vyberte najlepšiu ponuku

   Uzatvorte PZP online

   Zmluvu dostanete na email

Výhody online poistenia

   Porovnanie cien PZP>>

   Zľavy až do 70%

   Uzatvorenie za pár minút

   PZP platí okamžite

   Nemusíte ísť do poisťovne

   Zmluva a zelená karta ihneď na email

Užitočné odkazy

Ako si môžete porovnať ceny PZP

Postup pri uzatváraní PZP online

Ako postupovať pri zmene poisťovne

Ako ukončiť PZP pri predaji auta

Ako môžete zrušiť PZP

Ako postupovať pri dopravnej nehode

Chcete platiť menej za svoje PZP?
Porovnať ceny PZP