Postup pri uzatváraní PZP online

Postup pozostáva z 2 po sebe nasledujúcih krokov:

  • porovnanie cien PZP,
  • uzatvorenie zmluvy online.

Porovnanie PZP vždy vychádza z presných údajov o vozidle a vodičovi. Ak zadáte presné vstupné údaje na prepočet PZP, tak budete mať presné porovnanie PZP.

Základné informácie o vozidle

Stačí, ak zadáte EČV vozidla alebo VIN číslo a systém si natiahne z databázy vozidiel dostupné údaje. Vďaka tomu veľa údajov nebudete musieť vyplniť.

Skontrolujte si ich a doplňte chýbajúce. Údaje môžete zadať aj ručne, ak vozidlo nie je v databáze alebo nemáte EČV/VIN.

Podrobnosti o vozidle a základné informácie o poistníkovi

Všetky tieto údaje nájdete v technickom preukaze. Pod ikonkou "i" nájdete buď textovú alebo grafickú navigáciu, kde údaje nájdete. Mnohé údaje o vozidle budete mať vyplnené automaticky, ak ste zadali EČV alebo VIN.

Vyberte si, či ste fyzická osoba alebo firma. Zadajte správne údaje. Dátum narodenia v ďalšom kroku pri uzatváraní zmluvy už nie je možné zmeniť, pretože od veku sa často krát odvíja aj cena za poistenie. Museli by ste sa vrátiť naspäť a prepočet sa vám aktualizuje.

Informácie na získanie zliav, frekvencia platenia a začiatok PZP

V systéme je automaticky nastavené, že máte záujem získať všetky zľavy. Ak máte nejaké existujúce zmluvy vo vybraných poisťovniach, tak tam zadajte počet a v prípade, že je to potrebné, tak zadajte aj číslo zmluvy (vyskočí vám ďalšie políčko).

Zakliknite ďalšie možnosti, ak je odpoveď na ne áno.

Platba je nastavená na ročnú. Ak ju chcete zmeniť, tak si kliknite na možnosť, ktorú preferujete.

Nastavte si dátum začiatku PZP a stlačte tlačidlo porovnať ponuky. V prípade, že sa vám nevytvorí porovnanie, tak nie je vyplnený niektorý zo vstupných údajov. Skontrolujte, ktorý chýba, doplňte ho a stlačte porovnať ponuky ešte raz.

Porovnanie ponúk PZP

Po stlačení tlačidla porovnať ponuky vznikne porovnanie PZP, ktoré bude vyzerať podobne ako na obrázku nižšie. Ponuky sú zoradené podľa ceny. Ak si chcete pozrieť detail, tak si pozrite stĺpce limity krytia a pripoistenia.

V prípade, že si chcete niečo pripoistiť, tak si kliknite na riadok konkrétnej poisťovne a vyberte si pripoistenia, ktoré požadujete. Stlačte prepočítať a cena sa automaticky prepočíta.

Uzatvorenie zmluvy PZP

Ak si vyberiete PZP, ktoré si chcete uzatvoriť, tak postupujte kliknutím na košík vpravo vedľa ceny za PZP. Po kliknutí sa dostanete do časti, ktorá vyzerá ako vidíte na ďalšom obrázku.

Vyplňte všetky potrebné údaje o poistníkovi a adrese. Všetky údaje sú povinné pre korektné vypracovanie zmluvy.

Vyplňte všeobecné požiadavky, ktoré požadujú rôzne zákony pri uzatváraní zmluvy. Stačí to len odklikať.

Ak všetko sedí, tak stlačte odoslať a zmluva PZP je uzatvorená.

Po kliknutí na odoslať sa vám zobrazia platobné údaje (pozri obrázok nižšie). Môžete si zadať platbu manuálne cez váš IB alebo ju zaplaťte cez QR kód, čo je asi najjednoduchšie.

Všetky dokumenty k zmluve si môžete stiahnuť ihneď cez tlačidlo zmluva k stiahnutiu.

Platobné údaje a dokumenty k zmluve vám prídu taktiež na zadaný email. Nezabudnite, že PZP platí až od momentu úhrady poistného.

Ako postupovať

   Porovnajte si ponuky PZP >>

   Vyberte najlepšiu ponuku

   Uzatvorte PZP online

   Zmluvu dostanete na email

Výhody online poistenia

   Porovnanie cien PZP>>

   Zľavy až do 70%

   Uzatvorenie za pár minút

   PZP platí okamžite

   Nemusíte ísť do poisťovne

   Zmluva a zelená karta ihneď na email

Užitočné odkazy

Ako si môžete porovnať ceny PZP

Postup pri uzatváraní PZP online

Ako postupovať pri zmene poisťovne

Ako ukončiť PZP pri predaji auta

Ako môžete zrušiť PZP

Ako postupovať pri dopravnej nehode

Chcete platiť menej za svoje PZP?
Porovnať ceny PZP