Ako si môžete porovnať ceny PZP

Porovnanie PZP vždy vychádza z presných údajov o vozidle a vodičovi. Ak zadáte presné vstupné údaje na prepočet PZP, tak budete mať presné porovnanie PZP.

Základné informácie o vozidle

Stačí, ak zadáte EČV vozidla alebo VIN číslo a systém si natiahne z databázy vozidiel dostupné údaje. Vďaka tomu veľa údajov nebudete musieť vyplniť.

Skontrolujte si ich a doplňte chýbajúce. Údaje môžete zadať aj ručne, ak vozidlo nie je v databáze alebo nemáte EČV/VIN.

Podrobnosti o vozidle a základné informácie o poistníkovi

Všetky tieto údaje nájdete v technickom preukaze. Pod ikonkou "i" nájdete buď textovú alebo grafickú navigáciu, kde údaje nájdete. Mnohé údaje o vozidle budete mať vyplnené automaticky, ak ste zadali EČV alebo VIN.

Vyberte si, či ste fyzická osoba alebo firma. Zadajte správne údaje. Dátum narodenia v ďalšom kroku pri uzatváraní zmluvy už nie je možné zmeniť, pretože od veku sa často krát odvíja aj cena za poistenie. Museli by ste sa vrátiť naspäť a prepočet sa vám aktualizuje.

Informácie na získanie zliav, frekvencia platenia a začiatok PZP

V systéme je automaticky nastavené, že máte záujem získať všetky zľavy. Ak máte nejaké existujúce zmluvy vo vybraných poisťovniach, tak tam zadajte počet a v prípade, že je to potrebné, tak zadajte aj číslo zmluvy (vyskočí vám ďalšie políčko).

Zakliknite ďalšie možnosti, ak je odpoveď na ne áno.

Platba je nastavená na ročnú. Ak ju chcete zmeniť, tak si kliknite na možnosť, ktorú preferujete.

Nastavte si dátum začiatku PZP a stlačte tlačidlo porovnať ponuky. V prípade, že sa vám nevytvorí porovnanie, tak nie je vyplnený niektorý zo vstupných údajov. Skontrolujte, ktorý chýba, doplňte ho a stlačte porovnať ponuky ešte raz.

Porovnanie ponúk PZP

Po stlačení tlačidla porovnať ponuky vznikne porovnanie PZP, ktoré bude vyzerať podobne ako na obrázku nižšie. Ponuky sú zoradené podľa ceny. Ak si chcete pozrieť detail, tak si pozrite stĺpce limity krytia a pripoistenia.

V prípade, že si chcete niečo pripoistiť, tak si kliknite na riadok konkrétnej poisťovne a vyberte si pripoistenia, ktoré požadujete. Stlačte prepočítať a cena sa automaticky prepočíta.

K uzatvoreniu PZP chýba už iba 1 krok

Keď ste sa dostali až do tohto štádia, tak k uzatvoreniu zmluvy vás delí už iba 1 krok. Kliknite na košík vpravo vedľa ceny za PZP, ktoré vám najviac vyhovuje. Po kliknutí sa dostanete do časti, kde si môžete online uzatvoriť povinné zmluvné poistenie.

Ako postupovať

   Porovnajte ponuky PZP

   Vyberte najlepšiu ponuku

   Uzatvorte PZP online

   Zmluvu dostanete na email

Vypočítať cenu PZP>>

Výhody online poistenia

   Porovnanie cien PZP

   Zľavy až do 70%

   Uzatvorenie za pár minút

   PZP platí okamžite

   Nemusíte ísť do poisťovne

   Zmluva a biela karta ihneď na email

Užitočné odkazy

Ako si môžete porovnať ceny PZP

Postup pri uzatváraní PZP online

Ako postupovať pri zmene poisťovne

Ako ukončiť PZP pri predaji auta

Ako môžete zrušiť PZP

Ako postupovať pri dopravnej nehode

Stiahnite si EBOOK ZDARMA

Chcete platiť menej za svoje PZP?
Porovnať ceny PZP