Komunálna poisťovňa má v PZP silnú pozíciu na trhu

  • 26.08.2018
  • Kategória: PZP
  • Autor: Ing. Ondrej Izakovič
Komunálna poisťovňa má v PZP silnú pozíciu na trhu
Komunálna poisťovňa nie je nováčik na slovenskom trhu. Ponúka širokú paletu produktov, ale predsa len najviac ju ľudia poznajú cez PZP a menej cez havarijné poistenie.

Pri vzniku poisťovne bola Komunálna banka

Čo sa týka histórie a pôsobenia na finančnom trhu, Komunálna poisťovňa sa radí medzi najmladšie poisťovne. Bola založená v roku 1993 vtedajšou Komunálnou bankou.

Komunálna banka spravovala účty a finančné prostriedky miest a obcí na Slovensku a založenie Komunálnej poisťovne bolo alternatívou štátnej Slovenskej poisťovne.

Slúžila hlavne pre poistenie majetku miest a obcí. Vďaka prepojeniu jej zakladateľa na Združenie miest a obcí sa stáva aj Komunálna poisťovňa jeho členom a otvára si cestu na mestské a obecné úrady a rýchlo naberá nových klientov práve spomedzi miest a obcí.

Akcionári Dexia aj Vienna Insurance Group

V roku 2000 vstupuje do Komunálnej banky nadnárodná finančná skupina Dexia, ktorá získava majoritný podiel.

Vďaka tejto zmene sa Komunálna poisťovňa osamostatňuje od Komunálnej banky a v roku 2001 sa stáva súčasťou nadnárodnej skupiny Vienna Insurance Group, ktorá do poisťovne vstupuje, ako nový akcionár.

Vstup nového akcionára sa výrazne podpísal na raste poistného kmeňa a zdokonaľovaní poistných produktov.

Komunálna poisťovňa je z časti dvojička Kooperativy

Ďalšie roky až do súčasnosti Komunálna poisťovňa pôsobí na trhu ako sestra Kooperativy poisťovne.

Majú podobné produkty, majú spoločného likvidátora - spoločnosť Slovexperta. PZP a havarijné poistenie boli dlhodobo takmer na vlas podobné.

V roku 2009 sa Komunálna poisťovňa zlučuje s ďalšou ich sestrou zo skupiny VIG, so životnou poisťovňou Kontinuita a naberá na poistnom kmeni, nakoľko berie do správy veľký počet zmlúv životného poistenia a preberá veľký kmeň nových klientov.

V PZP je Komunálna poisťovňa trojka na trhu

Komunálna poisťovňa je aj v oblasti poistenia motorových vozidiel významným hráčom a vie osloviť strašne veľa klientov.

Havarijné poistenie sa teší medzi klientmi veľkej obľube vďaka riešeniu spoluúčastí a bonusovým bezplatným pripoisteniam.

Povinné zmluvné poistenie svojou štruktúrou a výškou poistného kopíruje sesterskú poisťovňu Kooperativa, čím robí ďalšiu konkurenčnú alternatívu iným poisťovniam.

Aj keď v roku 2001, kedy sa prerozdeľoval trh PZP, nebola vzhľadom na jej postavenie na trhu silným hráčom, dokázala sa z trhového podielu na trhu PZP z 1,5 % v roku 2001 vyšplhať až k hranici 15 % v súčasnosti.

Komunálna poisťovňa je aj na trhu PZP veľkým a nezanedbateľným hráčom a jej poistenie je a dlho aj bude zaujímavým riešením pre veľký počet klientov. Osloví hlavne mladších vodičov, nakoľko vo výške poistného nezohľadňuje vek klienta.

Ing. Ondrej Izakovič - PZPportal.sk

Ing. Ondrej Izakovič

Pomáham ľuďom a firmám pri výbere a nastavení poistných produktov, aby za ne platili čo najmenej a získali čo najväčší úžitok. Špecializujem sa na poistenie automobilov, zodpovednosti a poistenie podnikateľských rizík.
Zdieľaj:

Ako postupovať

   Porovnajte si ponuky PZP >>

   Vyberte najlepšiu ponuku

   Uzatvorte PZP online

   Zmluvu dostanete na email

Výhody online poistenia

   Porovnanie cien PZP>>

   Zľavy až do 70%

   Uzatvorenie za pár minút

   PZP platí okamžite

   Nemusíte ísť do poisťovne

   Zmluva a zelená karta ihneď na email

Užitočné odkazy

Ako si môžete porovnať ceny PZP

Postup pri uzatváraní PZP online

Ako postupovať pri zmene poisťovne

Ako ukončiť PZP pri predaji auta

Ako môžete zrušiť PZP

Ako postupovať pri dopravnej nehode

Chcete platiť menej za svoje PZP?
Porovnať ceny PZP