Generali poisťovňa je v PZP v prvej štvorke na trhu

  • 01.05.2018
  • Kategória: PZP
  • Autor: Ing. Ondrej Izakovič
Generali poisťovňa je v PZP v prvej štvorke na trhu
Generali je trojkou na slovenskom poistnom trhu. V oblasti PZP jej patrí 4. miesto. Poradie určite nehovorí nič o kvalite poskytovaných služieb. Kto má u nich poistené svoje auto, tak asi tuší o čom je reč.

Generali je na našom trhu od roku 1996

Na slovenský poistný trh vstúpila v roku 1996 ako univerzálna poisťovňa so zaujímavými produktmi životného aj neživotného poistenia, či už fyzickým alebo právnickým osobám.

Veľmi aktívne sa zapojila do boja o klientov po demonopolizácii povinného zmluvného poistenia. Mnohí klienti už poznali a s radosťou využívali jej produkt havarijného poistenia a ponúknuté PZP si získalo tiež veľmi rýchle svoju obľubu.

Moderné technológie a inovatívny prístup

Generali patrí medzi poisťovne, ktoré sa snažia v maximálnej miere využívať moderné technológie, moderné obchodné praktiky ako aj moderné komunikačné prostriedky.

Inovatívny prístup k riešeniu poistenia prináša klientom ľahkú a jednoduchú komunikáciu s poisťovňou a rýchle riešenie poistných udalostí.

Genertel, Európska cestovná poisťovňa a Česká poisťovňa skončili v Generali

Od vstupu na slovenský poistný trh po páde komunizmu prešla poisťovňa viacerými zmenami. Najväčšou zmenou bola v roku 2008 jej fúzia s Českou poisťovňou a v roku 2015 začleňuje pod svoje krídla Genertel poisťovňu a Európsku cestovnú poisťovňu.

Česká poisťovňa na českom trhu pôsobí od roku 1827 a na slovenskom trhu od roku 1993.

Obdobne aj Genertel píše svoju dlhú históriu od roku 1831. Vďaka svojej dlhodobej histórii vstup nových partnerov do Generali poisťovne bol prínosom, ktorý pocítili hlavne klienti na kvalitných produktoch.

História Generali má takmer 200 rokov

História poisťovne Generali siaha hlbšie, než ju poznáme u nás na Slovensku. Materská firma vznikla v roku 1831 pod názvom Assicurazioni Generali v talianskom Terste.

Jej prvé dotyky so Slovenskom boli už v roku 1833, keď na východnej časti Slovenska založila 6 pobočiek, ktoré poskytovali poistné služby až do roku 1945, kedy boli znárodnené a začlenené do Československej poisťovne.

Produkty poisťovne Generali sú stále proklientsky orientované a medzi klientmi aj veľmi obľúbené.

To isté sa dá povedať aj o poistení motorových vozidiel ako aj samotnom PZP. Výšku poistného za PZP v Generali poisťovni ovplyvňuje strašne veľa faktorov.

Pre výpočet sa berie do úvahy:
  • objem motora,
  • výkon motora,
  • vek klienta,
  • vek vozidla,
  • okres prihlásenia,
  • škodový priebeh klienta aj vozidla,
  • področnosť platieb.
Pre vzorných starších vodičov z menších krajských miest, ktorí sa nevedia zbaviť svojich niekoľkoročných miláčikov, môže Generali priniesť uspokojivé krytie za prijateľnú cenu. Samozrejme, svojim poistným môže milo prekvapiť aj iné kategórie klientov.
Ing. Ondrej Izakovič - PZPportal.sk

Ing. Ondrej Izakovič

Pomáham ľuďom a firmám pri výbere a nastavení poistných produktov, aby za ne platili čo najmenej a získali čo najväčší úžitok. Špecializujem sa na poistenie automobilov, zodpovednosti a poistenie podnikateľských rizík.
Zdieľaj:

Ako postupovať

   Porovnajte si ponuky PZP >>

   Vyberte najlepšiu ponuku

   Uzatvorte PZP online

   Zmluvu dostanete na email

Výhody online poistenia

   Porovnanie cien PZP>>

   Zľavy až do 70%

   Uzatvorenie za pár minút

   PZP platí okamžite

   Nemusíte ísť do poisťovne

   Zmluva a zelená karta ihneď na email

Užitočné odkazy

Ako si môžete porovnať ceny PZP

Postup pri uzatváraní PZP online

Ako postupovať pri zmene poisťovne

Ako ukončiť PZP pri predaji auta

Ako môžete zrušiť PZP

Ako postupovať pri dopravnej nehode

Chcete platiť menej za svoje PZP?
Porovnať ceny PZP