AXA pojišťovna a ich PZP si našli svoje miesto aj na obsadenom trhu

  • 26.08.2018
  • Kategória: PZP
  • Autor: Ing. Ondrej Izakovič
AXA pojišťovna a ich PZP si našli svoje miesto aj na obsadenom trhu
AXA je jeden z najmenších hráčov na trhu povinného zmluvného poistenia. Aj keď patrí k menej významným hráčom čo do počtu poistných zmlúv PZP, rozhodne sa to nedá povedať o kvalite poistných produktoch a o proklientskej atmosfére, ktorou vstúpila na trh.

AXA ponúka PZP až od roku 2008

Veľkosť poistného kmeňa PZP odpovedá oneskorenému vstupu na slovenský poistný trh v čase, keď už najväčší hráči dávno zaujali svoje najvyššie pozície.

Na slovenský poistný trh vstupuje až v roku 2007, najskôr ako správcovská spoločnosť, ktorá prevzala dôchodkové fondy po spoločnosti Credit Suisse a Winterthur.

Na trh neživotného poistenia vstúpila až v roku 2008 s poistnými produktmi pre bežných občanov. Veľkej obľube sa tešia aj poistné programy životného poistenia pre veľkú variabilitu a šírku poistného krytia do vysokého veku klientov.

Čo nové priniesla AXA v oblasti PZP?

Na trh povinného zmluvného poistenia prišla niekoľko rokov po rozdelení trhu s poistením motorových vozidiel a aby sa presadila, musela priniesť niečo nové, čím by klientov dokázala osloviť.

Svoju obchodnú politiku pri PZP vsadila na delenie vozidiel do kategórii podľa výkonu motora, čím v prvom momente vstupu ponúkla bezkonkurenčné poistenie pre majiteľov starších vozidiel.

Svoju pozornosť ďalej zamerala na výrazné členenie podľa veľkosti miest a podľa veku vodiča, čím sa stala zaujímavá pre starších vodičov z menších miest.

Aj keď si mladí vodiči musia v AXA za PZP priplatiť, má zmysel sa zamyslieť nad tým, či vyššie poistné predsa len nevyvážia ponúkané asistenčné služby spoločnosti AXA assistance.

AXA ponúka bezplatné asistenčné služby k PZP a havarijnému poisteniu

PZP, ale aj havarijné poistenie, ktoré AXA poisťovňa ponúka, má oproti konkurencii veľkú výhodu v bezplatných asistenčných službách a to čo sa týka šírky ponúkaných služieb, aj operatívnej rýchlosti zásahu.

Asistenčné služby AXA poisťovne vám veľmi dobre môžu poslúžiť hlavne v zahraničí na dlhších služobných cestách alebo počas dovolenky.

História skupiny AXA siaha až do roku 1816

Aj keď AXA poisťovňa na slovenskom trhu patrí medzi „nováčikov“, jej história siaha dve storočia späť. Poisťovňa AXA vznikla na základoch francúzskej poisťovne Ancienne Mutuelle, ktorá začala písať svoju históriu v roku 1816.

Počas dvoch storočí sa do poisťovni Ancienne Mutuelle včleňuje viacero poisťovacích spoločností, čím spoločnosť naberá na celkovom objeme spravovaného majetku a poistného krytia.

Významným medzníkom bol rok 1985. Od tohto roku spoločnosť na svetovom trhu vystupuje pod názvom AXA.

Dostala sa medzi najväčších hráčov sveta v správe dôchodkových fondov a objemu poistného krytia. Stáva sa globálnou spoločnosťou so sídlom v Paríži.

Nevystupuje vo svete ako centrálne riadený celok, ale ju tvoria nezávislé organizované spoločnosti pôsobiace vo svojich regiónoch riadiace sa legislatívou jednotlivých krajín.

Tržby celej spoločnosti sa pohybujú okolo 125 miliárd eur ročne, čo ju radí na 15. pozíciu najväčších firiem vo svete.

AXA svojimi službami bojuje o svoj podiel na trhu poistenia vozidiel

Aj keď je AXA na Slovensku krátko, spravuje zmluvy pre 600 tisíc klientov a jej počet zamestnancov a priamych sprostredkovateľov sa pohybuje okolo jednej tisícky.

Progresívne zmeny v produktoch jasne naznačujú, že sa s podielom na trhu neuspokojila a že bude aj v budúcnosti významným konkurentom a bojovníkom a vyššie pozície.

Platí to nielen všeobecne pre všetky typy poistenia, ale aj pre PZP a havarijné poistenie, ktoré AXA ponúka.

Ing. Ondrej Izakovič - PZPportal.sk

Ing. Ondrej Izakovič

Pomáham ľuďom a firmám pri výbere a nastavení poistných produktov, aby za ne platili čo najmenej a získali čo najväčší úžitok. Špecializujem sa na poistenie automobilov, zodpovednosti a poistenie podnikateľských rizík.
Zdieľaj:

Ako postupovať

   Porovnajte si ponuky PZP >>

   Vyberte najlepšiu ponuku

   Uzatvorte PZP online

   Zmluvu dostanete na email

Výhody online poistenia

   Porovnanie cien PZP>>

   Zľavy až do 70%

   Uzatvorenie za pár minút

   PZP platí okamžite

   Nemusíte ísť do poisťovne

   Zmluva a zelená karta ihneď na email

Užitočné odkazy

Ako si môžete porovnať ceny PZP

Postup pri uzatváraní PZP online

Ako postupovať pri zmene poisťovne

Ako ukončiť PZP pri predaji auta

Ako môžete zrušiť PZP

Ako postupovať pri dopravnej nehode

Chcete platiť menej za svoje PZP?
Porovnať ceny PZP