AXA poisťovňa na Slovensku končí. Aké zmeny čakajú klientov s PZP?

  • 22.02.2020
  • Kategória: PZP
  • Autor: Mgr. Jaroslav Ilek
AXA poisťovňa na Slovensku končí. Aké zmeny čakajú klientov s PZP?
Začiatkom februára boli potvrdené informácie o odchode Axa poisťovne zo slovenského trhu. Na Slovensku má Axa státisíce klientov a mnoho z nich má v Axe aj svoje povinné zmluvné poistenie. Ako sa táto zmena dotkne klientov Axa a ich PZP?

Skupinu Axa na Slovensku preberie Uniqa poisťovňa

Finančná skupina AXA sa rozhodla predať svoje aktivity na Slovensku a okrem toho aj v Poľsku a Čechách. Na trhu sa šuškalo už dlhšie, že Axa chce vycúvať zo slovenského trhu. Teraz je to potvrdené.

Novým majiteľom Axa poisťovne je spoločnosť Uniqa, ktorá na Slovensku pôsobí aj v oblasti PZP cez poisťovňu Uniqa. Veľmi pravdepodobne nový majiteľ prekryje svojou značkou všetky aktivity na Slovensku.

Čo znamená odchod Axy pre existujúcich klientov?

Takéto veci sú na trhu pomerne bežným javov. Veľmi sa o nich nerozpráva, pretože ide viac menej len o zmenu majiteľa poisťovne. Všetky zmluvné vzťahy, ktoré vyplývajú z poistných zmlúv, zostávajú nezmenené.

Ak máte svoje PZP v Axe, tak si to pravdepodobne ani nevšimnete. Môžete očakávať, že vám domov príde list s oznámením o tejto skutočnosti. A veľmi pravdepodobne tam nájdete informáciu, že táto zmena nemá žiadny vplyv na vaše povinné zmluvné poistenie.

Skúsenosti s PZP od Axy sú veľmi dobré. Nie je dôvod kvôli zmene majiteľa meniť poisťovňu. Asi jednou pravdepodobnou zmenou bude, že svoje PZP budete mať po procese zlúčenia v poisťovni Uniqa.

Ako sa zmena prejaví pri uzatváraní nového PZP?

Staré zmluvy PZP zostávajú v platnosti bez zmeny podmienok. Nové povinné zmluvné poistenie si môžete naďalej uzatvoriť v poisťovni AXA presne tak isto ako doteraz.

Zmena reálne nastane po zlúčení poisťovni Axa s poisťovňou Uniqa. Toto prebehne až po schválené príslušnými úradmi, ktoré musia celú transakciu odobriť. Čo sa stane s existujúcim produktom PZP a havarijným poistením zatiaľ nie je isté.

Je niekoľko možností, ako to môže dopadnúť. Uniqa môže úplne zrušiť terajšie produkty Axy alebo môže produkty kompletne prebrať a zaradiť do ponuky alebo môže vytvoriť nový produkt, ktorý bude kombináciou toho, čo má dobré Uniqa a čo má dobré Axa.

Stále je to v úrovní špekulácií. A je asi úplne zbytočné sa tým nejako detailnejšie zaoberať.

Čo musíte spraviť v súvislosti so zmenou

Ak máte existujúcu zmluvu PZP v Axe, tak zostane v platnosti s podmienkami, ktoré tam máte. Nemusíte robiť absolútne nič a vaše povinné zmluvné poistenie bude platiť naďalej.

Ak vám pri výročí zmluvy Uniqa zodvihne cenu, tak si svoje PZP môžete vymeniť za PZP inej poisťovne. Prepočet si môžete spraviť aj cez náš POROVNÁVAČ, kde si nielen porovnáte všetky ceny, ale môžete si poistenie aj online uzatvoriť.
Mgr. Jaroslav Ilek - PZPportal.sk

Mgr. Jaroslav Ilek

Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby za ne platili čo najmenej a získali čo najväčší úžitok. Som zakladateľom tohto webu, webu expertnafinancie.sk a autorom e-booku "7 tipov ako ušetriť na finančných produktoch". Vediem tím finančných sprostredkovateľov a venujem sa online projektom na podporu profesionality poradcov na Slovensku.
Zdieľaj:

Ako postupovať

   Porovnajte si ponuky PZP >>

   Vyberte najlepšiu ponuku

   Uzatvorte PZP online

   Zmluvu dostanete na email

Výhody online poistenia

   Porovnanie cien PZP>>

   Zľavy až do 70%

   Uzatvorenie za pár minút

   PZP platí okamžite

   Nemusíte ísť do poisťovne

   Zmluva a zelená karta ihneď na email

Užitočné odkazy

Ako si môžete porovnať ceny PZP

Postup pri uzatváraní PZP online

Ako postupovať pri zmene poisťovne

Ako ukončiť PZP pri predaji auta

Ako môžete zrušiť PZP

Ako postupovať pri dopravnej nehode

Chcete platiť menej za svoje PZP?
Porovnať ceny PZP